A A
 

Projekt realizowany będzie dzięki współfinansowaniu przez Fundusz Małych Grantów EKO-UNII. 

Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów III edycji.

Celem projektu jest kształtowanie u dzieci właściwej postawy wobec środowiska i własnej Ojczyzny. Twórcze działania uczniów przyniosą wiele korzyści dla środowiska przyrodniczego i społeczeństwa - krzewienie postawy patriotycznej. Przekonanie, że to od nich zależy w jakim świecie będą żyć w przyszłości.  
W projekcie będziemy realizować następujące aspekty:
ekologiczny – nasadzenia 100 roślin, bylin, krzewów w kolorystyce barw narodowych,
społeczny – prezentacja multimedialna dla społeczności szkolnej na temat drogi do niepodległości, integracja środowiska lokalnego podczas projektowania terenu zielonego wokół szkoły oraz nasadzeń roślin w trakcie pikniku integracyjnego.
ekonomiczny – warsztaty związane z porównywaniem stylów życia pod kątem oszczędności.

Zachęcamy do zapoznania się z projektem nasadzeń.

 

30 maja 2018 r

Kolejny etap zadań konkursowych za nami. Dziś mogliśmy wspólnie z uczniami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi smile podczas Pikniku Rodzinnego posadzić 100 roślin na pamiątkę Stulecia Odzyskania Niepodległości dla Przyszłych Pokoleń. Sadzenie roślin było efektem prawie dwutygodniowej pracy nauczycieli, uczniów i przyjaciół szkoły. Pierwszym etapem było spotkanie z wyjątkową architekt krajobrazu p. Eweliną Brudek, która nieodpłatnie zaprojektowała nam teren przed szkołą smile Kolejny etap to przygotowanie terenu. To był długi i trudny etap ale... PODOŁALIŚMY smile Dzięki uprzejmości Żwirowni Kaniów, mogliśmy wyrównać nierówności terenu nową żyzną ziemią smile Dziękujemy smile Ogromne podziękowania składamy również na ręce p. Kapiasa dzięki, któremu efekt finalny będzie jeszcze długi czas cieszył nasze oczy smile Dziękujemy również Państwu Ania Bekas i Grzegorz Bekas za piękne ławeczki, na których będzie można odpocząć i cieszyć oczy widokiem wink Celem projektu jest m.in. przywrócenie przestrzeni szkolnej walorów estetycznych i zbudowanie w przyszłości zielonych płuc dla przyszłego pokolenia. Stworzenie punktów zieleni pozwoli cieszyć się lepszą jakością powietrza, da wypoczynek oczom, a do tego - co szczególnie warto wskazać - da wsparcie owadom. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za zaangażowanie i POMOC.

Zachecamy do odwiedzenia profilu Fb szkoły, gdzie można obejrzec pełną fotorelację z nasadzeń smile

 

13 czerwca odbyły się w ramach projektu warsztaty ekologiczne. Zobaczcie jak fantastycznie spędziliśmy czas.

Piszą o nas: https://www.kronika.beskidzka.pl/  w dziale ekologia wydanie z 21 czerwcaUdostępnij