A A
 

Nasza szkoła w ramach programu rządowego Aktywna Tablica wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną o dwa rewelacyjne monitory interaktywne smile

W ramach sieci współpracy nauczycieli doskonalimy swoje umiejętności aby w pełni wykorzystać możliwości jakie daje nam zakupiony sprzęt.

Spotkanie 1. (26.11.2018): Zagrajmy w życie.  RODN "WOM" w Bielsku-Białej

Podczas spotkania poznaliśmy ciekawy algorytm brytyjskiego matematyka Johna Conwaya, który zrobił zaskakującą (nawet dla samego autora) karierę i doczekał się licznych modyfikacji. 
Algorytm został przedstawiony w bardzo przystępny sposób, w formie warsztatowej. „Zbadaliśmy” różne kolonie komórek, spróbowaliśmy wyciągnąć wnioski z obserwacji dotyczących ich rozwoju i sprawdziliśmy nasze przypuszczenia za pomocą symulacji komputerowej wyświetlanej na tablicy interaktywnej oraz na laptopach i tabletach.

Gra w życie była dla nas okazją do zastanowienia się nad tym, po co tworzyć modele zjawisk i ich symulacje komputerowe. Dowiedzieliśmy się także, co sam Conway myśli o grze w życie i zobaczylismy zaskakująco piękne animacje komputerowe. 

 

Spotkanie 2. (11.12.2018): Zabawa w odkrywców.   RODN "WOM" w Bielsku-Białej

Wspólnie zastanawialiśmy się jak wykorzystać płytkę MakeyMakey podczas eksperymentowania, testowania, odkrywania i… zabawy!

Podczas warsztatu dowiedzieliśmy się, jak działa płytka MakeyMakey, jak ją wykorzystać podczas zajęć szkolnych, gdzie szukać inspiracji i jak połączyć Scratch'a i płytkę MakeyMakey.

Zajęcia poprowadziła Pani Mariola Fik.

 

21 marca 2019 odbył się w naszej szkole Dzień Nowych Technologii w Edukacji.

Podczas zajęć otwartych można było zobaczyć jak nasi uczniowie wykorzystują TIK w codziennym procesie nauczania.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia na Fb szkoły smileUdostępnij