Deklaracja Dostępności
Zespół Szkół Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z 4 kwietnia 2019r.
o dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej .
Data publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 2025-02-10
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-02-10
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Niedostępne treści
- filmy i transmisje nie posiadają napisów lub tłumacza języka migowego
dla osób niesłyszących - nie wszystkie zdjęcia posiadają tekst alternatywny opisujący zawartość danego zdjęcia
- część plików nie jest dostępna cyfrowo.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 2025-03-31. Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2. (DOC, 119KB). Strona internetowa została sprawdzona na zgodność ze standardem Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) na poziomie AA. Do sprawdzenia użyto validator.w3.org oraz wave.webaim.org.
Skróty klawiaturowe
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Zespół Szkół Specjalnych Nr4, sekretariat@zssczdz.edu.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 505 490 046. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo wystąpnić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- Swoje imię i nazwisko,
- Swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail)
- Dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- Opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dane teleadresowe siedziby szkoły
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4
43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Nad Białką 1e
województwo śląskie
centrala telefoniczna 505 490 046
e-mail: sekretariat@zssczdz.edu.pl
Dostępność architektoniczna
- Główne wejście jest oznaczone i łatwo dostępne.
- Drugie wejście z prawej strony szkoły szkoły posiada podjazd dla osób z niepełnsprawnościami.
- Korytarze są szerokie, w szkole dostępna jest winda.
- Szkoła posiada pochylnie w miejscach gdzie są schody wraz z barierkami.
- Miejsc parkingowych jest sporo z prawej strony szkoły dostępne są miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.
- Korytarze i pomieszczenia na wszystkich piętrach są dostosowane do poruszania się osób na wózkach inwalidzkich, zapewniając pełną dostępność i wygodę dla każdego ucznia.
- W całym budynku rozmieszczono znaki informacyjne, które wskazują lokalizację wind, schodów i toalet.
- Portiernia mieści się na lewo od wejścia do szkoły.
- Na każdym piętrze są toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
- Budynek jest dostępny dla osób z psem asystującym.
Aplikacje mobilne
Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 nie posiada aplikacji mobilnych.
Strona internetowa została zbudowana w oparciu o metodę „Responsive Web Design”, w skrócie RWD. Metoda ta sprawia, że strona internetowa automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości oraz wielkości ekranu. Nie wymaga powiększania ani przewijania w kierunku poziomym.
W urządzeniach takich jak tablety, smartfony, telefony komórkowe strona internetowa jest znacznie bardziej czytelna i przyjazna w obsłudze.
Raport dostępności do wglądu poniżej w załącznikach: